NBYS Aile Hekimliği

 

1.0.4.27 Versiyon Yenilikleri (14 Ekim 2014)

 

 • İstatistik > Hasta Analizi > Gebe Analizi sayfasına Gebelik Risk Faktörünü gösteren Risk sütunu eklendi. Gebe İzlem sayfasında Gebelik Risk Faktörlerinden herhangi biri işaretlendiğinde risk Var, işaretlenmediğinde risk Yok olarak analiz alabilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

 

 • İntra vajinal ilaç kullanım şeklinin Erkeklerde seçilebilmesi engellendi. Bekar bayanlar için ise onay alınarak istenildiğinde seçilebilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

 

 • Evde Bakım hizmeti alan hastalarınızı muayeneye aldığınızda, Muayene Türü nün Evde Sağlık olarak değiştirilebilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

 

 • İstirahat Raporları, Tek Hekim Raporları ve İlaç Muafiyet Raporları genelgeye göre düzenlendi. İlgili genelge duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz;

  Sağlık Bakanlığı'nın 26.09.2014 tarih ve 2014\29 sayılı genelgesine istinaden değişen EK-4 : İstirahat Raporu (Öğrenci) ve İstirahat Raporu (Memur) formları, EK-1:ilaç Kullanım Muafiyet Raporu, EK-5: Durum Bildirir Tek Hekim Raporu, genelgeye göre düzenleme yapılarak güncelleme yayınlanmıştır.
  Not : EK-6: Durum Bildirir Tek Hekim Raporu İçin Sağlık Bilgi Formu
  nda düzenleme devam etmektedir, tamamlandığında güncelleme ile yayınlanacaktır.

 

 • Uşak iline özel Akut Barsak Enfeksiyonları Günlük > Haftalık Sürveyans Formu ile birlikte (FORM 555) Aylık GBP Sürveyans Formu'nunda programı kapatırken otomatik olarak e-Posta gönderilebilmesi sağlandı.

 

 

 

 


 

 

 

1.0.4.26 Versiyon Yenilikleri (2 Ekim 2014)

 


 • Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 16.04.2008 tarihli 2008/29 sayılı genelgesine göre Hastahaneye uzak yerleşim merkezinde oturan, olumsuz hava koşullarından etkilenen gebelerin, ilgili hastahaneye ulaştırılarak doğum eylemini gerçekleştirmesi ve bu gebelere sağlık personeli tarafından gerekli sağlık ve sosyal desteğin verilmesini sağlamak için Sağlık Bakanlığı’na bildirimlerinin yapılması istenmektedir.
  Nbys Aile Hekimliği Programımızda bu gebelerin bildirimi; Hasta kartına sağ tıklayarak açılan menüden Gebelik Bildirimi > Sonlandırma seçilerek, Gebelik Bildirimi penceresinde İşlemler > Misafir Anne Talebi seçeneği ile oluşturulabilir.
  Misafir Anne Talep Bilgileri
  penceresinde istenen bilgileri doldurarak ekrana gelen Onay penceresinde Evet seçeneğini işaretleyerek yada Sağlık.Net'e Gönder linkine tıklayarak Sağlık.NET'e gönderim yapabilirsiniz.
  Not :
  NBYS® üzerinden kaydedilmiş Misafir Anne Talep bilgilerini silmek için Talep Nedeni alanından Talebi Sil seçilmelidir.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.26

Sağlık.NET > Misafir Anneleri Kontrol Et seçeneklerine tıklayarak Sağlık.NET'e gönderilmiş taleplerden, Misafir Anne süreci başlayan, süreci devam eden, süreci kapanan hastaların listesini alabilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.26

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.26

 

 • İstatistik > Özel Tanımlı Analizler > Hasta Analizleri > Başvuru Yapılan İşlemi Olmayan Evde Bakım Hastaları menüsü ile Evde Bakım Bildirimi olan ama İlk Evde Bakım İzlemi yapılmamış kişilerin analizini alabilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.26

 

 

 

 


 

 


1.0.4.25 Versiyon Yenilikleri (22 Eylül 2014)

 

 • Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'nun 19.06.2014 tarihli ve 8731.395 sayılı ilgili yazısında, Toplum Sağlığı Merkezlerinde Evde Sağlık Hizmeti sunumu yapan personellerimizin "Evde Sağlık Hizmeti Modülü" ile aile hekimlerinin verdikleri evde sağlık hizmetlerine ilişkin verileri, kullandıkları bilgi sistemi (AHBS) ile "Evde Sağlık İzlem" olarak kayıt edip Sağlık.NET'e göndermeleri istenmektedir.
  Bu istek doğrultusunda NBYS üzerinde Evde Sağlık Hizmeti Bildirimi ve Evde Sağlık İzlem yapılabilmesi ve Sağlık.NET'e gönderilebilmesi sağlanmıştır.
 • Hasta kartına sağ tıklayarak açılan menüden; Evde Sağlık Hizmeti Bildirimi menüsünü seçerek açılan ekrandaki bilgileri doldurduktan sonra, Başvuru Bilgileri sayfasındaki bilgiler doldurularak İşlemler başlığından Evde Sağlık Hizmet Başvurusunu Sağlık.NET'e Gönder seçeneği ile gönderebilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

 

 • Evde Sağlık Hizmeti Bildirimi > İlk İzlem Bilgileri başlığından evde sağlık hizmet izlemi bilgilerini girerek İşlemler başlığından Evde Sağlık Hizmet İlk izlemini Sağlık.NET'e gönderebilirsiniz.
  Not :
  Bu ekrandan ilk evde sağlık hizmet izlemi oluşturulmadan ikinci ve üçüncü izlem bilgilerinin girişi yapılamamaktadır.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

 

 • Çalışma Defteri > Yeni > Evde Sağlık İzlem başlığından ilk izlem Bilgileri oluşturulmuş bir hastanızın, sonraki evde sağlık izlem bilgilerini girerek Sağlık.NET'e gönderebilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

 

 • Çalışma defterlerinde evde sağlık izlem bilgileri girilip Kaydet butonuna tıklandığında, bir sonraki yapılması gereken evde sağlık izlemini planlayabileceğiniz Evde Sağlık Hizmeti Planla ekranı gelmektir, bu ekrana tekrar izlem yapmak istediğiniz tarihi yazarak tamam demeniz yeterli olacaktır.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

 

 • Analiz > Performans ve Genel Analiz sayfasında Planlanan, Uygulanan ve Uygulanmayan Evde Sağlık İzlem bilgilerinizi ve Evde Bakım hizmeti alan kesin kayıtlı nüfusunuzun analizini alabilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

 

 • İstatistik > Uygulama & İşlem Analizi > Takip Hizmetleri Analizi > Evde Sağlık İzlem Bilgi Analizi ve Evde Sağlık İzlem Detay Analizi seçenekleri ile evde sağlık izlemi yapılmış hastalarınızın analizini alabilirsiniz.
 • NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

  Not : Evde Sağlık İzlem Bilgi Analizi ekranında istenilen tarih aralığı girilerek ve Seçilen Evde Sağlık İzlem Bilgi Kayıtları seçeneğine sağ tıklama ile Ekle diyerek isten bilgileri seçerek analiz alabilirsiniz.

  NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

  Not : Evde Sağlık İzlem Detay Analizi sayfasında istenilen tarih aralığı girilerek ve Evde Sağlık İzlem Kriterleri'nden istenilenleri seçerek analiz alabilirsiniz.

  NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

   

 • Sağlık.NET > Veri Gönder > Hasta Bilgi ve Bildirimleri sayfasında Tür başlığından Evde Bakım Bildirimlerinizi toplu olarak görebilir ve Sağlık.NET'e gönderebilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

 

 • Sağlık.NET > Veri Gönder > Muayene ve izlemler sayfasında Tür başlığından Evde Sağlık İzlemlerinizi toplu olarak görebilir ve Sağlık.NET'e gönderebilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

 

 • Halk Sağlığı Müdürlüklerince ortak bir program çerçevesinde muayene ile Human Papilloma Virus (HPV) tahlili Sağlık bakanlığına gönderilebilmektedir.

  NBYS Aile Hekimliği programında, Sağlık.Net > Kanser Tarama Kontrol Et > HPV Tahlili İstenenler seçenekleri ile HPV tahlili istenen hastaların analizinin alınabilmesi ve açılan Tahlil Sonuç Analizi penceresinde Sonuç Al butonuna tıklayarak tahlil sonuçlarının alınabilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

 

 • Gebe Sonlandırma penceresinde, hastanın gebeliğine ait Sağlık.Net'e kayıtlı sonlandırma bilgisi varsa Sağlık.NET'ten Gebelik Sonlanma Kontrolü yazısına tıklanarak alınabilmesi ve kaydedilebilmesi sağlandı.
  Not :
  Gebe Sonlandırma Notuna, İşlemler > Gebeliğin Sonlandırma Notu seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.25

 

 • Antalya iline özel Evlilik Öncesi Sağlık Raporu verilirken hastanın 7 gün öncesine ait tahlili varsa kontrol edilerek Evlilik Öncesi Sağlık Rapor'una otomatik getirilmesi sağlandı.
 • Denizli ili için Bölge Dışı Aşılar (FORM 13)Aşı Sonuçları Çizelgesi'den çıkartıldı.
 • Muğla iline özel Akut Barsak Enfeksiyonları Günlük > Haftalık Sürveyans Formu ile birlikte (FORM 555)Aylık GBP Sürveyans Formu'nunda programı kapatırken otomatik olarak e-posta gönderilmesi sağlandı.
 • Mardin iline özel Aile Hekimi Değiştirme Dilekçesi yeniden düzenlendi.

 


 


 

 

 

1.0.4.24 Versiyon Yenilikleri (2 Eylül 2014)

 

 • Hasta Arama ekranındaki arama kriterlerine ülke seçeneği eklenerek, uyruğa göre de arama yapılabilmesi sağlandı.
  Not : Bu işlemi; Hekim Analiz ekranındaki hasta kriterinde kullanarak, istenilen uyruklu hastalara ait analiz alabilirsiniz. Örn: Suriye.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.24

 

 • Mevzuat değişikliği gereği Sürücü Belgesi Raporunda, tek hekim raporudur metni kaldırıldı.
 • Sürücü Belgesi için sevk kağıdında sadece sevk edilen branşların görünmesi sağlandı ve uzman hekimlerin kanaatini belirtebileceği işaretleme kutucuğu eklendi. Ayrıca Sürücü Belgesi için sevk edilebilen branşlara Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz eklendi.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.24

 

 • Bebek İzlem, Çocuk İzlem için Onam Formlarına, İşitme Taraması Onam Formu ve GKD Taraması Onam Formu eklendi.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.24

 

 • Anamnez Bilgileri > Kronik Hastalıkları > Sağlık.NET'ten Al seçeneğinde; Sağlık.NET'in çalışmaması ya da İnternet bağlantınızın olmaması durumunda, daha önce Sağlık.NET'ten öğrendiği kronik hastalıkların bilgi verilerek gösterilmesi sağlandı.
  Not :
  Bu işlem, rapor ekleme esnasında Sağlık.NET'ten kronik hastalık sorgulaması için de geçerlidir.
 • Tanımlar > Ayarlar > Muayene, İzlem ve Aşılama Ayarları seçeneklerine Bildirimi Zorunlu Tanı Tespitinde Bildirim Fişi Yazdırma Sorulsun ayarı eklenerek, fişin yazdırılma sorusu seçenekli hâle getirildi.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.24

 

 • Takvim dışı aşı girişlerinde; aşı eğer takvim aşısı ise, doz numarası olarak o aşının takvimdeki en yüksek doz numarasından daha büyük girişe izin verilmesi onaya bağlanarak, yanlış aşı doz girişlerinin yapılması engellendi.
 • Okul Muayenesine, sınıfı bilgisi eklendi.
 • Dokümanların program üzerinden e-Posta olarak gönderilebilmesi sağlandı, istenilen doküman üzerinde sağ tıklama ile E-posta Gönder seçeneğini kullanarak gönderebilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.24

 

 • Burdur Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün Web Uygulamaları sayfasından gebe bilgilerinin alınabilmesi sağlandı.
  İHSM > Veri Al > Gebe Bilgilerini Al seçeneğinden, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün verdiği kullanıcı adı ve şifreyi girerek kesin kayıtlı nüfusunuzun gebe bilgilerine ulaşabilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.24

 

 • Antalya ve Mersin ili için, laboratuvar sonuçlarının dosya şeklinde alınabilmesi sağlandı.
 • Tekirdağ ili için programdan çıkışta, Akut Barsak Enfeksiyonları Günlük > Haftalık Sürveyans Formunun e-Posta olarak gönder seçeneği eklendi.

 

 

 

 


 

 

 

1.0.4.23 Versiyon Yenilikleri (11 Ağustos 2014)

 

 • Hastaya yeni fotoğraf eklenirken, varsa hastanın önceki fotoğrafının onay alınarak arşivlenebilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.23

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.23

 

 • İstatistik > İstatistik Formları > İstatistik Formlarına Evlilik Öncesi Danışmanlık Formu eklendi.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.23

Not : Bu formdaki Danışmanlık Verilen Kadın ve Erkek sayısı; muayene ve izlemlerden Eğitim olarak Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi verilenlerden hesaplanmaktadır.

 

 • Yardım > Dokümanlar > Tıbbî Dokümanlar altına; Evlilik Öncesi Danışmanlık Rehberi ve Evliliğe Sağlıklı Başlangıç dokümanları eklendi.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.23

 

 • Adıyaman ili için Aile Hekimi Değiştirme formu yeniden düzenlendi.
 • İzmir iline özel Değerlendirme formunun yatay çıkması sağlandı.
 • Muğla iline özel programı saat 15:00'ten sonra kapatırken Günlük Sürveyans Formu, Toplum Sağlığı Merkezine E-posta olarak gönderilsin mi? sorusu sordurularak evet dendiğinde raporun otomatik oluşturularak e-posta seçeneğine eklenmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.23

 

 

 NOT : Versiyon yenilikleri sayfamızda sadece son 5 versiyon güncellemesi listelenir.
 
ISO 9001
MSPartner
Ce
TSE