NBYS Aile Hekimliği

 

1.0.4.30 Versiyon Yenilikleri (1 Aralık 2014)

 

 • Aile İçi Şiddet Bildirimlerinin Sağlık.NET'e gönderilebilmesi sağlandı. Sağlık.Net > Veri Gönder > Hasta Bilgi ve Bildirimleri > Aile içi Şiddet Bildirim ve 15-49 Yaş Kadın Bildirimi > İşlemler > Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet Kayıt > İşlemler > Aile İçi Şiddet Bilgilerini Sağlık.NET'e Gönder seçenekleri ile Sağlık.NET'e gönderimlerini yapabilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.30

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.30

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.30

 

 • İstatistik \ Özel Tanımlı Analizler \ Muayene Analizlerine Okul Muayene Analizi eklenerek, Okul Öğrenci Muayene Formu doldurulan hastaların tarih aralığına göre listelenebilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.30

 

 • İstatistik > Özel Tanımlı Analizler > Hasta Analizlerine Ruh Sağlığı Bozuklukları Aylık İstatistik Formu konuldu.
 • İstatistik > İstatistik Formları > Ruh Sağlığı Formları > Ruh Hastası Takip Formu eklendi.
 • İlaç Muafiyet Raporları Medula'ya gönderildiyse E-Rapor Numarasının İlaç Kullanım Raporuna çıkması sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.30

 

 • İlaç Muafiyet Raporlarında günü biten raporların Program Giriş Analizinden alınabilmesi sağlandı.
 • Lohusa İzlemlerde günü geçmiş ve işleme alınmayan bir lohusa izlem varsa Randevu & İşlem Girişi / Lohusa İzlem seçeneğinden ilgili tarihe Lohusa İzlemin alınabilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.30

 

 • Afyonkarahisar ili için Aile Hekimi Değiştirme Dilekçelerindeki T.C Kimlik No alanları koyu ve büyük çıkması sağlandı.
 • İstanbul ili için Aile Hekimi Tercih Formu yeniden düzenlendi.
 • Mersin ili için programı kapatırken 15.30'dan sonra Akut Bağırsak Sürveyans Formunun otomatik olarak e-posta ile gönderilmesi için programda uyarı gelmesi sağlandı.
 • Muğla ili için Ria Onam Formunda işlemi yapan kullanıcı adının forma gelmesi sağlandı.
 • Karabük iline özel Servikal Kanser Tarama Onam Formu yeniden düzenlendi.
 • Kırklareli ili için Rahim ağzı (Serviks) kanser tarama bilgilendirilmiş onam formu düzenlendi.

 

 


 

 

 

1.0.4.29 Versiyon Yenilikleri (17 Kasım 2014)

 

 • Hızlı muayene ekranında önceki muayeneler gösterilirken, daha önce muayene açıklaması yazılmış ise tarih bilgisinin yanında simge çıkarılması ve açıklama içeriğinin görüntülenebilmesi sağlandı.
 •  

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.29

 

 • Muayene penceresinde Hasta menüsündeki SGK Uygulama Bilgileri altına, SGK Medula SMS Hizmetleri seçeneği eklendi.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.29

 

 • Evlilik Öncesi Danışmanlık Formuna Akrabalık durumu bilgisinin yansıtılabilmesi için, Evlilik Öncesi Sağlık Raporu Bilgi penceresine Eş Adayı Yakınlık seçeneği eklendi.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.29

 

 • Öğrenci Muayene Formunda, Okulu seçeneğine tıklanarak daha önce girilmiş okul kayıtlarından seçim yapılabilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.29


NBYS AH Versiyon - 1.0.4.29

Not : Öğrenci Muayene Formunda Boyu(cm), Ağırlığı(kg) ve Tansiyon(mmHg) seçeneklerinin üzerine tıkladığımızda Değişim Grafiğinin alınabilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.29

Not : Öğrenci Muayene Formunda Göz Muayenesi Görme Keskinliği alanında Diğer seçeneği ile istenilen açıklamanın girilebilmesi ve girilen açıklama kayıtlarından seçim yapılabilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.29

Not : Öğrenci Muayene Formu Fiziki Muayene sayfasında Saçlı Deri, Deri, Kulak, Burun, Boğaz, Boyun, Göğüs, Akciğer, Kalp, Karın, Ürogenital Sistem,  Ekstiremite, Ruhsal Uyum Durumu ve Sonuç giriş alanlarına Diğer seçeneği ile istenilen açıklamanın girilebilmesi ve girilen açıklama kayıtlarından seçim yapılabilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.29

 

 


 

 

 

1.0.4.28 Versiyon Yenilikleri (4 Kasım 2014)

 

 • Sağlık Bakanlığı'nın 26.09.2014 tarih ve 201429 sayılı genelgesine göre değişen rapor formatlarına istinaden aşağıda belirtilmiş olan raporlarda düzenlemeler yapılmıştır.
  a-) Öğrenci Yurduna Giriş Raporu, Yurda Giriş Raporu vb. raporlar için Tek Hekim Sağlık Raporu seçilmelidir.
  b-) Sporcu Sağlık Raporu , Spor kulübüne giriş, Sporcu lisans Raporlarının tamamı için Sporcu Sağlık Raporu seçilmelidir.
  c-) Yizsiz Tüfek Taşıma ve Kullanma Raporu ve Akli Meleke Raporu için aynı isimdeki raporlardan seçim yaparak Bakanlığın güncel formattaki raporlarını çıkartabilrisiniz.

  Genelge ile yayınlanan rapor formatlarından değişiklik yapılmaması gerektiğinden dolayı daha önce raporlara eklenebilen İlave Metinler ve  Onay Metinlerine  ait giriş ekranları kaldırılmıştır.

  Not :
    01.10.2014 tarihinden önce verilmiş olan rapolar eski formatta alınabilecektir.
 

 

 • Ortak Kabul üzerinden yapılabilen Hasta Senkronizasyon işlemi; NBYS Aile Hekimliği Programı üzerinden, Araçlar \ A.S.M. Ortak Modül Ayarlarına eklenen Hasta Bilgi Senkronize Et seçeneğiyle de yapılabilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.28

 

 • Misafir Anne Talep Bilgileri ekranından, Süreç Bilgilerini Göster linki ile detay bilgilerinin görüntülenebilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.28

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.28

 

 • Riskli Gebelerde Uyarı çıksın parametresi Evet ise; misafir anne talebi yapılmış gebelerde de uyarı çıkması sağlandı.
 • Daha önce hastalarınıza randevu ve plan oluşturulurken, seçilen tarihin hafta sonuna denk gelme kontrolü genişletilerek Resmi Tatil Günleri için de uyarı verilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.28

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.28

 

 • Rapor Bilgileri penceresine ve Çalışma Defteri / Dokümanlar menüsüne, Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formunu yazdırabileceği seçenekler eklendi.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.28

 

 • Bebek Çocuk Kartlarının Ön yüzüne 1. FKU alım ve Guthrie Kağıdı Seri No çıkması sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.28

 

 • Gebe - Lohusa İzleme Fişi (Ön Sayfa ) / Sistemik Hastalıkları varsa işaretli getirilmesi ve Gebe - Lohusa İzleme Fişi (Arka Sayfa) Td Aşıları tam ise "Td aşıları tamdır" ibaresi eklendi.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.28

 

 • İzmir iline özel, İstatistik \ İstatistik Formları \ AÇSAP Formları altına Riskli Gebe - Lohusa İzlem İcmal Formu eklendi. Boş form seçeneği de sağ tuş Boş Form yazdır kısmından çıkartılabilir.


 

 


 

 

1.0.4.27 Versiyon Yenilikleri (14 Ekim 2014)

 

 • İstatistik > Hasta Analizi > Gebe Analizi sayfasına Gebelik Risk Faktörünü gösteren Risk sütunu eklendi. Gebe İzlem sayfasında Gebelik Risk Faktörlerinden herhangi biri işaretlendiğinde risk Var, işaretlenmediğinde risk Yok olarak analiz alabilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

 

 • İntra vajinal ilaç kullanım şeklinin Erkeklerde seçilebilmesi engellendi. Bekar bayanlar için ise onay alınarak istenildiğinde seçilebilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

 

 • Evde Bakım hizmeti alan hastalarınızı muayeneye aldığınızda, Muayene Türü nün Evde Sağlık olarak değiştirilebilmesi sağlandı.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.27

 

 • İstirahat Raporları, Tek Hekim Raporları ve İlaç Muafiyet Raporları genelgeye göre düzenlendi. İlgili genelge duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz;

  Sağlık Bakanlığı'nın 26.09.2014 tarih ve 2014\29 sayılı genelgesine istinaden değişen EK-4 : İstirahat Raporu (Öğrenci) ve İstirahat Raporu (Memur) formları, EK-1:ilaç Kullanım Muafiyet Raporu, EK-5: Durum Bildirir Tek Hekim Raporu, genelgeye göre düzenleme yapılarak güncelleme yayınlanmıştır.
  Not : EK-6: Durum Bildirir Tek Hekim Raporu İçin Sağlık Bilgi Formu
  nda düzenleme devam etmektedir, tamamlandığında güncelleme ile yayınlanacaktır.

 

 • Uşak iline özel Akut Barsak Enfeksiyonları Günlük > Haftalık Sürveyans Formu ile birlikte (FORM 555) Aylık GBP Sürveyans Formu'nunda programı kapatırken otomatik olarak e-Posta gönderilebilmesi sağlandı.

 

 

 

 


 

 

 

1.0.4.26 Versiyon Yenilikleri (2 Ekim 2014)

 


 • Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 16.04.2008 tarihli 2008/29 sayılı genelgesine göre Hastahaneye uzak yerleşim merkezinde oturan, olumsuz hava koşullarından etkilenen gebelerin, ilgili hastahaneye ulaştırılarak doğum eylemini gerçekleştirmesi ve bu gebelere sağlık personeli tarafından gerekli sağlık ve sosyal desteğin verilmesini sağlamak için Sağlık Bakanlığı’na bildirimlerinin yapılması istenmektedir.
  Nbys Aile Hekimliği Programımızda bu gebelerin bildirimi; Hasta kartına sağ tıklayarak açılan menüden Gebelik Bildirimi > Sonlandırma seçilerek, Gebelik Bildirimi penceresinde İşlemler > Misafir Anne Talebi seçeneği ile oluşturulabilir.
  Misafir Anne Talep Bilgileri
  penceresinde istenen bilgileri doldurarak ekrana gelen Onay penceresinde Evet seçeneğini işaretleyerek yada Sağlık.Net'e Gönder linkine tıklayarak Sağlık.NET'e gönderim yapabilirsiniz.
  Not :
  NBYS® üzerinden kaydedilmiş Misafir Anne Talep bilgilerini silmek için Talep Nedeni alanından Talebi Sil seçilmelidir.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.26

Sağlık.NET > Misafir Anneleri Kontrol Et seçeneklerine tıklayarak Sağlık.NET'e gönderilmiş taleplerden, Misafir Anne süreci başlayan, süreci devam eden, süreci kapanan hastaların listesini alabilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.26

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.26

 

 • İstatistik > Özel Tanımlı Analizler > Hasta Analizleri > Başvuru Yapılan İşlemi Olmayan Evde Bakım Hastaları menüsü ile Evde Bakım Bildirimi olan ama İlk Evde Bakım İzlemi yapılmamış kişilerin analizini alabilirsiniz.

NBYS AH Versiyon - 1.0.4.26

 

 

 NOT : Versiyon yenilikleri sayfamızda sadece son 5 versiyon güncellemesi listelenir.
 
ISO 9001
MSPartner
Ce
TSE